Si Center входить до складу:
інші компанії:
ПРО КОМПАНІЮ
ПРО КОМПАНІЮ
КОМПЕТЕНЦІЇ ПРОЕКТИ НОВИНИ
НОВИНИ
КОНТАКТИ
Повернутись до новин
В НКРЗІ пройшла нарада стосовно впровадження MNP в Україні

Сьогодні в приміщенні Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), відбулася робоча нарада щодо впровадження послуги перенесення абонентських номерів (MNP). В заході взяли участь представники УДЦР (Українського Державного Центру радіочастот), НКРЗІ, мобільних операторів, компанії «ЕС АЙ ЦЕНТР» (переможця конкурсних торгів по впровадженню Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів» — ЦДБ ПН, яка потрібна для запуску послуги MNP), і інших зацікавлених сторін.

Головною темою наради стало обговорення роботи операторів над створенням Локальних Баз Даних Перенесених Номерів (ЛБД ПН) та технології їх підключення до Централізованої бази даних перенесених номерів. Нагадаємо, що нещодавно УДЦР підготував та розіслав операторам організаційно-технічне рішення з підключення інформаційно-телекомунікаційних систем та робочих станцій операторів телекомунікацій до АІС ЦБД ПН. Це рішення передбачає використання шлюзу криптографічного захисту інформації відповідно до ТЗ КСЗІ в АІС ЦБД ПН. Представники операторів доповіли про стан речей по даному питанню. Наразі оператори проводять необхідні процедури з придбання апаратного та програмного забезпечення, що потрібне для підключення до ЦДБ ПН.

Також сторони обговорили в робочій атмосфері питання, пов'язані зі збереженням термінів впровадження проекту, які раніше були визначені орієнтовним планом заходів з впровадження послуг із перенесення абонентських номерів, і запланували подальші практичні кроки по його реалізації.

Нагадаємо, що в Україні реалізується модель MNP з використанням Центральної Бази Даних Перенесених номерів (ЦДБ ПН), за працездатність і безпеку якої відповідає адміністратор — УДЦР. Також у кожного мобільного оператора є локальні копії ЦДБ ПН — ЛБД ПН, які час від часу синхронізуються з ЦДБ ПН. При наборі абонентом телефонного номера оператор перевіряє по базі, кому зараз належить цей номер, після чого або маршрутизує виклик на іншого оператора, або з'єднує з потрібним абонентом у власній мережі.
опубліковано:
26.04.2017
автор:
SI Center
Поділитися: