А ось щодо другої скарги підсумок виявився несподіваним: прямо під час засідання представники «Діалінк» заявили, що відкликають свою скаргу, в якій просили визнати наявність порушень і зобов'язати УДЦР відмінити процедуру закупівлі. Певне усвідомивши, що в АМКУ вони не доб'ються «потрібного» їм вердикту, компанія «Діалінк» подала позов до Вищого господарського суду з проханням скасувати рішення УДЦР. Крім того, вона звернулася до Вищого адміністративного суду, вимагаючи анулювати рішення Антимонопольного комітету, який визнав порушення з боку УДЦР та допустив «Ес Ай Центр» до оцінки пропозицій на тендері.
Як все починалося…
Нагадаємо, що історія з «багатостраждальним» MNP-тендером тягнеться вже більше півроку. Ще 25 січня в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) підвели результати конкурсних торгів по розробці і впровадженню Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів», необхідної для запуску в Україні послуги зі збереження номера при зміні оператора (MNP - Mobile Number Portability). Всього заявки на участь в тендері подали 6 компаній:- ТОВ «Хуавей Україна», спільно з компанією «Технічний центр Інтернет». Запропонована ціна - 26,932 млн грн (вартість техпідтримки становить 250 тис. Грн на рік).
- Дочірнє підприємство з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» з ціною 107,666 млн грн.
- ТОВ «Діалінк» з рішенням від литовської «медіафон». Запропонована ціна - 71,774 млн грн.
- ТОВ «Ес Ай Центр» спільно зі словенською Teletech. Запропонована вартість за проект - 39,582 млн грн (в цю вартість вже включена техпідтримка на 3 роки).
- Державне підприємство «Українські спеціальні системи» - 89,271 млн грн.
- Компанія «Т4в» (Польща), заявлена вартість проекту - 82,283 млн грн. (без НДС).
У компанії «Ес Ай Центр» з такими результатами не погодилася і оскаржили їх в Антимонопольному комітеті України. На початку березня АМКУ почав розгляд скарги, а вже 18-го числа того ж місяця відомство задовольнило скаргу «Ес Ай Центр» і зобов'язав Український державний центр радіочастот (УДЦР) скасувати всі результати, прийняті після розкриття пропозицій учасників в ході тендера.
21 квітня УДЦР провів повторні конкурсні торги по впровадженню Автоматизованої системи «Централізована база даних перенесених номерів», до яких тепер допустив і компанію «Ес Ай Центр». Таким чином, разом з «Ерікссон», «Діалінк» і «Т4в», в торгах взяли участь чотири компанії. Переможцем тендеру визнана «Ес Ай Центр», як запропонувала найбільш оптимальне за ціною і якістю рішення.
«Проти всіх»
Здавалося б, тепер процедурі MNP дано зелене світло. Однак «екс-переможець» тендера, а нині той, хто програв учасник «Діалінк», не погодився з вищевказаним вердиктом УДЦР і подав скаргу в АМКУ. 2 червня під час розгляду скарги в Антимонопольному комітеті Украни компанія несподівано відкликала свою скаргу і заявила про намір далі домагатися рішення на свою користь в судах. При цьому «Діалінк» подала до суду як на УДЦР, так і на АМКУ. Перше засідання господарського суду призначене на 16 червня, засідання Адміністративного суду - на 21 червня.Згідно з нормами закону, господарський суд повинен винести своє остаточне рішення у даній справі не більше, ніж через 2,5 місяці. Таким чином, по одному з судових суперечок підсумок буде відомий до кінця літа. А ось наскільки затягнеться судовий процес в адміністративному суді, поки ніхто не береться сказати. Поки дуже схоже на те, що «Діалінк» використовує всі засоби, чтобизатянуть процес винесення остаточного рішення по MNP-тендеру. Адже поки не будуть завершені всі судові суперечки, «Ес Ай Центр" не cможет підписати договір з УДЦР на впровадження MNP.